• Koncertní sbor Rosa v Řecku

• 4. 6. 2019
          •                Ve dnech 3.-12. května 2019 se uskutečnil zahraniční koncertní zájezd, kterým sbor Rosa navázal na úspěšné turné po Řecku před dvěma lety.

Naši zpěváci – žáci pátých až devátých ročníků, vystoupili na koncertech v Soluni a Leptokarii. Repertoár koncertů zahrnoval nejen světové hity skupin Queen, ABBA, Beatles a dalších, ale i lidové písně Moravy a Řecka, které doprovodili čeští i řečtí hudebníci.

Vysoká úroveň provedení skladeb zaujala široké publikum místních i zahraničních diváků a koncerty měly veliký ohlas. Naši zpěváci byli přijati a oceněni zastupiteli měst, kde vystupovali. Podařilo se nám navázat spolupráci pro další plánované zahraniční projekty.

Kromě zkoušek a vystoupení si mohli naši žáci vychutnat krásu Řecka na výletech lodí, na výšinách Olympu, při prohlídce Soluně a užili si i odpočinek na mořské pláži.

Těší nás, že můžeme našim žákům zprostředkovat radost z hudby i úspěch z vystoupení na koncertech a hudebních projektech v zahraničí.