• Olympiáda z NJ

• 20. 12. 2019
          • V minulém týdnu se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády z německého jazyka. Písemné části se zúčastnili všichni žáci 7. – 9. ročníků s rozšířenou výukou jazyků. V této části si žáci vyzkoušeli, jak rozumí psanému textu, poslechu a zda jsou schopni napsat krátký text na dané téma.

Do ústní části olympiády postupovali pouze nejlepší žáci z každého ročníku. Tato část se skládala z dialogu na předem dané téma a monologu na vylosované téma (rodina, můj přítel, můj pokoj, moje škola, můj den, moje koníčky).

Všem účastníkům děkujeme, vítězům gratulujeme a přejeme jim mnoho štěstí v okresním kole.

Výsledky jednotlivých ročníků: 1. místo Vendula Marvanová (7.r.), Nela Mašková (8.r.), Nikola Grygerová (9.r.) / 2. místo Orsolya Gala (7.r.), Natálie Bartošová (8.r.),  Jakub Smékal (9.r.) / 3.místo Šimon Matějek (7.r.), Josef Koch (8.r.), Jan Horna (9.r.)

• KRABICE OD BOT „ANEB DĚTI DARUJÍ DĚTEM“

• 20. 12. 2019
          • Letošní dobu adventní pojala třída 9. A v duchu dobrých skutků. Žáci se zapojili do předvánoční akce Krabice od bot, jejímž cílem je potěšit děti z chudších rodin v České republice. Po skupinkách žáci zabalili do krabic dětské vánoční dárky, které pak společně odnesli na sběrné místo, odkud již nyní dárky putují k potřebným.

• PŘEDVÁNOČNÍ VÍDEŇ

• 20. 12. 2019
          • V pátek 6. 12. se vypravilo sedmdesát dva žáků druhého stupně na exkurzi do předvánoční Vídně. Nejprve jsme se vydali vstříc zajímavostem Technického muzea. Vedle tradičních exponátů a modelů historické techniky nás zaujala mimořádná výstava speciálních filmových efektů a iluzí. Mnozí žáci si zde vyzkoušeli dabing či natáčení krátkého filmu. Naše další kroky pak směřovaly do centra Vídně. Ulice přeplněné turisty nás vedly přes Hofburg, Michaelerplatz a Kohlmarkt až ke katedrále svatého Štěpána. Předvánoční atmosféru jsme poté načerpali před vídeňskou radnicí, kde se nacházejí nejznámější rakouské trhy tzv. Christkindlmarkt.

• Ukradené Vánoce

• 10. 12. 2019
          • Zveme všechny rodiče a příznivce školy na předvánoční představení "Ukradené Vánoce", které pro vás připravil pěvecký sbor ROSA a herci z dramatického semináře.  Představení se bude konat ve středu 18. 12. 2019 od 18.00 hod. v KD Rubín, Makovského  nám.

• Koncert přípravných sborů

• 10. 12. 2019
          • Zveme všechny rodiče a příznivce školy na koncert přípravných sborů Hvězdičky, Perličky I a Perličky II, který se uskuteční v kostele Církve československé husitské, Botanická 1 v úterý 17. 12. 2019 v 16.30 hod.

• Dějepisná olympiáda

• 10. 12. 2019
          • V pondělí 2. 12. se uskutečnilo školní kolo dějepisné olympiády, které vyhlašuje SVČ Lužánky. Téma olympiády bylo Dlouhé století se loučí (1880-1920). Olympiády se zúčastnili žáci z 8.C, 9. A a 9.B. Plný počet bodů, kterého se dalo dosáhnout, byl 65. Na 1. místě se umístil s 58 body Jan Horna z 9. A, na 2. místě s 53 body Patrik Navrátil z 9. B a na 3. místě se shodným počtem bodů 52 se umístili Jakub Smékal z 9. B a Barbora Jílková z 9. A. Vítězi gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v okresním kole!

• Historická procházka Brnem

• 10. 12. 2019
          • V listopadu jsme se zúčastnili projektu ve spolupráci s Ústavem dějin umění AVČR s paní Mgr. Kateřinou Dolejší. Téma projektu byla historie Brna. Při procházce jsme navštívili významná historická místa - Moravské náměstí - sochy čtyř ctností, kostel sv. Jakuba s hrobkou Ludvíka R. de Souchese, náměstí Svobody, Novou a Starou radnici, Zelný trh a katedrálu sv. Petra a Pavla. U každé památky jednotlivé skupinky ostatním dětem přečetli pověsti, které jsme si předem nachystali. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí od paní Dolejší. Pověsti jsme také nakreslili a vyzdobili jsme si třídy.

Nadšení žáci ze 3.A, 3.B, 3.C

• Den otevřených dveří

• 6. 12. 2019
          • Srdečně zveme všechny rodiče a příznivce školy na Den otevřených dveří, který se bude konat ve čtvrtek 12. 12. 2019 od 8.00 do 16.00 hod.

• Anglické divadlo

• 4. 12. 2019
          • Tradiční ANGLICKÉ DIVADLO se blíží! Letos vystoupí vybraní žáci z prvních, třetích, pátých, sedmých a devátých tříd. Jste srdečně zváni v úterý 10. prosince 2019. Hrajeme v 16.30 a v 17.30 hodin v sále naší školy. Na viděnou se těší učitelé AJ!

• Školní kolo v řešení sudoku

• 2. 12. 2019
          • V průběhu měsíce listopadu probíhalo na naší škole školní kolo v řešení SUDOKU. Níže jsou uvedeni nejlepší řešitelé v dané kategorii a počet bodů, které získali ze 154 možných:

kategorie 5. tříd: 1. Adéla Veverková (5. B) 154 b.; 2. Daniela Surá (5. B) 152 b.; 3. Vojtěch Karafiát (5. B) 127 b.

kategorie 6. a 7. tříd: 1.-2. Vendula Prachařová (7. B) 154 b.; 1.-2. Vladimír Vrba (7. B) 154 b.; 3. Sára Vybíralová (6. B) 130 b.

kategorie 8. a 9. tříd: 1. Nikol Marie Endlová (9. A) 154 b.; 2. Nicol Dvořáková (8. A) 115 b.;  3. Tomáš Jůza (8. B) 104 b.

První dva řešitelé z každé kategorie postupují do městského kola, které se bude konat 5. 12. 2019 na ZŠ Sirotkova.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a postupujícím budeme držet palce v městském kole!

• BAREVNÝ TÝDEN

• 2. 12. 2019
          • Poslední listopadový týden byl na naší škole ve znamení barev. Každý den se žáci i učitelé I. stupně snažili oblékat do předem zvolených barev a tím tak zpestřili probíhající podzim. Pondělí byla škola laděna do modra, v úterý nám ji rozzářila žlutá, středa zelená, ve čtvrtek pozitivní oranžová a v pátek se naši prvňáčci vyjímali v planetáriu v červené barvě. Děkujeme všem žáků a rodičům, kteří se do barevného týdne zapojili.