• DEN ZEMĚ

• 13. 4. 2023
          • Ve čtvrtek 27.4. společně celá škola oslaví narozeniny Země. Třídy nebo ročníky čekají různé programy – návštěva ZOO, úniková hra Zachraň Zemi, procházky v přírodě a aktivity spojené s oslavou a záchranou Země. Opět nebude chybět velkolepý program plný zajímavých úkolů na školním hřišti, který si žáci 8. ročníků přichystají pro žáky družiny a okolních mateřských škol.

• MLADÝ BADATEL

• 13. 4. 2023
          • Srdečně bychom Vás chtěli pozvat na prezentaci žákovských projektů v rámci 1. ročníku školní soutěže Mladý badatel. Výstava projektů se uskuteční v pondělí 17. 4. v čase 14.00 - 16.00 hod. v 1. patře budovy Jana Babáka (2. stupeň). Těšit se můžete na výrobky žáků 1. i 2. stupně, které žáci zpracovávali několik měsíců. Výrobky budou vystaveny i následující den 18.4., kdy se konají konzultační hodiny a třídní schůzky. Přijďte podpořit naše malé i velké badatele!

• Školákem nanečisto

• 17. 2. 2023
          • Srdečně zveme budoucí prvňáčky do naší školy na odpoledne plné aktivit s názvem "Školákem nanečisto". Více informací na plakátku níže.

• English Babaczech

• 9. 2. 2023
          • Dne 15.2. v naší škole proběhne konverzační soutěž v anglickém jazyce pro žáky 1. stupně "English Babaczech" (Babáček).

• Valentýn

• 1. 2. 2023
          • Svátek zamilovaných se blíží a žákovský parlament si opět pro celou školu připravil láskyplnou událost ♥️. Stačí o velké přestávce 14. 2. najít koutek parlamentu a vyplnit adresované přáníčko. Poslové parlamentu je pak roznesou po celé škole ♥️.

• Badatelská soutěž

• 5. 1. 2023
          • Spouštíme velkou badatelskou soutěž pro žáky celé školy 🔬. Pokud jste kreativní, rádi tvoříte a chtěli byste si zasoutěžit o pěkné ceny, hledáme právě Vás 🧑‍🎨! Úkolem je vytvořit model nebo projekt do kteréhokoliv předmětu a poté jej předvést na vědecké prohlídce 👩‍🔬. Přihlášení je možné do 31.1. Z obou stran tělocvičny jsou připravené přihlašovací archy. Přihláška je závazná. Na zhotovení projektu jsou 2 měsíce, termín odevzdání je 31.3. 🌸. Svůj nápad můžete konzultovat s koordinátorkami soutěže - paní učitelkou Daňkovou a Tejkalovou, ale také s učiteli odborných předmětů.

• PF 2023

• 21. 12. 2022
          • V pátek 23. 12. začínají žákům vánoční prázdniny, ve škole se všichni opět shledáme v úterý 3. 1. 2023.

• Vánoční jazykové divadlo

• 12. 12. 2022
          • Výběr žáků Vás srdečně zve na Vánoční jazykové divadlo dne 19. 12. 2022 od 17.00 hodin, které se bude konat v jídelně ZŠ Jana Babáka.

• Koncert pěveckého sboru ROSA

• 5. 12. 2022
          • Srdečně Vás zveme na koncert pěveckého sboru ROSA, na kterém zazní koledy a vánoční písně různých zemí světa. Budeme se na Vás těšit v úterý 13. prosince v 18.00 hod. v kostele Církve československé husitské, Botanická 1.

• Rozsvícení vánočního stromu, Makovského nám.

• 23. 11. 2022
          • Ve čtvrtek 24.11. opět proběhne tradiční rozsvícení vánočního stromu městské části Brno-Žabovřesky na Makovského náměstí.

Naše škola zde bude mít svůj stánek s výrobky žáků 1. stupně.

V 18.15 hod. vystoupí školní pěvecký sbor Perličky II.

Další části programu akce najdete níže v pozvánce.

• Vánoční jarmark

• 22. 11. 2022
          • Vážení rodiče, milí žáci a přátelé školy! Srdečně Vás zveme na Vánoční jarmark tříd celé školy. Přijďte se s námi ve středu 14.12. naladit na blížící se sváteční období a zpříjemnit si čekání na Ježíška 🎄.Jarmark vypukne v 15.00 hod. v přízemí školy, kde budou mít třídy své stánky, které můžete navštívit a podpořit. Můžete ochutnat dobroty, které si pro Vás připraví, vyzkoušet tematické vánoční hry a kvízy a třeba si i domů odnést nějakou vánoční ozdobu 🎁.V 16.00 hod. vystoupí ve školní jídelně pěvecký sbor ROSA. Na společné setkání se těšíme.