• Beseda s Ivonou Březinovou

• 24. 10. 2019
          • Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 k nám přijede jedna z nejvýznamnějších současných autorek pro děti a mládež IVONA BŘEZINOVÁ. Ve dvou blocích představí dětem svou tvorbu, přiblíží své poslední knihy, pohovoří o handicapu a knihách s tím spojených. Děti už mnohé knihy této uznávané autorky znají, povídáme si o nich, další si kupují. Dělá nám radost, když vidíme, že naše děti ČTOU.

• Chemické laboratoře PdFMU

• 22. 10. 2019
          • Dne 23.10. se žáci z 8.A zúčastní exkurze do chemických laboratoří Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Na vlastní kůži si sami vyzkouší experimenty, které ve škole z technických důvodů nelze provádět. Budou ve vlastních rukách mít ohnivou kouli, která nepálí, vypěstují si vlastního hada, pokusí se uhasit nehasitelné. Kdo by si to nechtěl vyzkoušet!

• Exkurze Mikulčice

• 14. 10. 2019
          • V úterý 15. 10. se sedmými ročníky přesuneme zpět v čase do dob slavné Velkomoravské říše. Žáci budou seznámeni se životem Slovanů v Archeoskanzenu Mikulčice, kde nahlédnou do velkomoravského odívání, šperkařství i každodenního života. Žáci si mimoto vyzkouší psaní hlaholice do voskových tabulek a lukostřelbu. Hradiště Mikulčice je jedinečné svou rozlohou až 50 ha a dochovanými základy knížecího paláce a dvanácti kamenných kostelů. Mikulčice jsou také místem možného působení slovanských věrozvěstů sv. Konstantina - Cyrila a sv. Metoděje.

• Velká ekologická přestávka

• 14. 10. 2019
          • V pondělí 14.10. se o velké přestávce mohou žáci 2. stupně zapojit do ekologického soutěžení pomocí aplikace Kahoot! Soutěž bude připravena v učebnách 6.C, 9.A, 8.C. Mobily s sebou :o) !

• Sběr baterií

• 14. 10. 2019
          • V týdnu od 14.10. do 18.10. 2019 bude na ZŠ Jana Babáka probíhat sběr použitých baterií, které mohou žáci odevzdávat do označených krabic na vrátnici a v jednotlivých patrech školy.

• Den jazyků

• 10. 10. 2019
          • V pondělí 4. listopadu 2019 proběhne na naší škole oslava Dne jazyků. Žáci 2. stupně připraví pro své mladší spolužáky dvouhodinový program. Během programu se děti seznámí s anglicky a německy mluvícími zeměmi, slovní zásobou s podzimní tematikou, zahrají si hry, zazpívají anglické písničky. Možná nebude chybět ani ochutnávka cizích pokrmů. Děti z 1. a 2. stupně naší školy se při společné aktivitě lépe seznámí a v mnoha případech navážou spřátelené třídy i celoroční spolupráci.