• Okresní kolo dějepisné olympiády

• 21. 1. 2020
          • Ve čtvrtek 16. 1. 2020 se uskutečnilo okresní kolo dějepisné olympiády pořádané SVČ Lužánky. Olympiády se po úspěšném absolvování kola školního zúčastnil Jan Horna (žák 9. A), který se v konkurenci dalších 49 žáků umístil s počtem 73,90 bodů (z 80 možných) na 3. místě. Jan Horna postupuje do krajského kola konaného 18. 3. 2020. Vítězi gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v krajském kole!

• SBĚR PAPÍRU

• 17. 1. 2020
          • Žákovský parlament vyhlašuje SBĚR PAPÍRU, který bude probíhat v celém 2. pololetí (od 3. 2. 2020), a to vždy v pondělí v době 7.30 – 8.00 hod. Menší balíčky se odevzdávají na vrátnici, pokud vezete autem větší množství, můžete sběr dát přímo do kontejneru na školním dvoře (vjezd přes park z ulice Tábor).  Sběr prosím noste zvážený, zapisujeme jméno žáka, třídu, počet kg sběru. Finanční výtěžek pak bude rozdělen jednotlivým třídám podle množství nasbíraného papíru.

Pokud byste nemohli přinést sběr v pondělí, kontaktujte prosím pana školníka.

• Výuka v přírodě

• 17. 1. 2020
          • Žáci 5.C se v pondělí 13.1. vydali do Soběšic, aby zjistili, jak si v zimě u nás žijí ptáci v ekologickém vzdělávacím centru Lipka Jezírko. Výuka probíhala v okolí lesa a v dílnách areálu. Děti ve skupinkách rozeznávaly jednotlivé druhy ptáků, naučily se, jak a kam ptáci na zimu migrují. Zjistily kdy a čím je vhodné ptactvo přikrmovat. Dozvěděly se jaká nebezpečí a nástrahy kolem sebe ptáci mají a jak je my jako lidé můžeme ovlivnit. Nejoblíbenější aktivitou byla výroba ptačích budek, kdy si děti samy musely naměřit, nařezat prkna a následně celou budku sestavit. Ptačí budky děti zavěsily v okolí svých domovů a budou teď čekat, zda si ptáci budky zahnízdí.

Třída 5. C

• Turnaj v curlingu

• 9. 1. 2020
          • Dne 19.prosince 2019 se uskutečnil v areálu Nové Zbrojovky  0. ročník středoškolského turnaje v curlingu. I když jsme školou základní, mohli jsme na turnaji startovat.

Naši školu reprezentovali žáci 8.B – Josef Koch, Tomáš Jůza, Martin Gajda, Adam Peterka a Hugo Formánek. V náročné konkurenci studentů ze SŠ obsadili skvělé 2.místo.

Doufám, že tento turnaj bude pokračovat i nadále, jelikož naši žáci byli z curlingu nadšeni. Klukům moc děkuji za vzornou reprezentaci naší školy!

Radim Schöller – učitel a garant Tv